Give your website a premium touchup with these free WordPress themes using responsive design, seo friendly designs www.bigtheme.net/wordpress

Baskı Makinesi Kafa Temizleme

Geniş format dijital baskı makinesi kafaları temizlerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Açıkhava reklam sektöründe internet üzerinde bilgilendirici kaynaklar az olduğundan dolayı sektörde geleneksel yöntemler uygulandığı görülmektedir.

Küçük reklam atölyelerinde görülen yanlış uygulamalar sonucu makinelerin ömrü kısalmış olmakla birlikte ortaya kötü neticelenmiş sonuçlar çıkmaktadır.

Birkaç çalışma bastıktan sonra baskı makinesinin kafalarında boya kalıntıları birikmeye başlar, bunun sebebi mikron büyüklüğündeki deliklerden püskürtülemeyen mürekkeplerdir ve kullanılan mürekkebe göre değişiklik göstermesi doğaldır.

Böyle bir durum yaşandığında makinenin ömrü için baskı işlemine devam etmek yerine microfiber beze bir miktar solvent döküp baskı kafasının altını temizlemek en iyi seçenek olacaktır.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kullanılan bezdir. Zira normal bez kullanımında baskı kafasının arasında bezden kopan mikro kıllar olması olasıdır. Bu durum baskı kafasının tekrar tıkanmasına yol açacağı gibi daha kötü sonuçlar da doğurabilir.

Merken Microfiber Kafa Temizleme Bezi tüy dökmeyen materyalden yapıldığından dolayı sektörün büyük kısmı microfiber bezi tercih etmektedir. Ayrıca içerisindeki mikro tüyler ile en ufak mürekkep kalıntılarını dahi temizler ve hassas baskı kafasına hiçbir zararı olmamaktır.

Leave a Reply

19 − 7 =