Give your website a premium touchup with these free WordPress themes using responsive design, seo friendly designs www.bigtheme.net/wordpress

BLOG

Folyo Nasıl Sökülür?

By | Genel | No Comments

Folyo sökme işlemi tabela sektöründe olanların en çok şikayet ettikleri konuların başında gelmektedir. Zira zaman içinde hava şartlarından dolayı yüzeye yapışan folyonun sökülmesi zorlu bir süreçtir.

Özellikle cam ve araç folyolarında bu durum daha sık görülmektedir.

Soğuk sıcak hava değişiminin yaşanması, folyonun üzerine yeni folyo kaplanması, zamana bağlı değişimler folyoyu yıpratmakta ve yüzeye tamamen yapışmasına neden olmaktadır. Bu nedenle yıpranmış folyoların sökülmeye çalışılmasında kopmalar meydana gelir ve sağlıklı bir söküm işlemi gerçekleştirelemez.

Tabela sektöründe olan birçok kişi maket bıçağı ile kopan folyo parçalarını sökmeye çalışmaktadır.

Merken folyo sökücü bu soruna çözüm olarak üretilmiştir. Alman mühendisliği ile geliştirilen kimyasal folyonun üzerine uygulandığında folyonun yapısını bozarak kabarmasını sağlamaktadır.

15-20 dk içinde sonuç alınabilen bu ürünle yıpranmış folyoları sökmek çok daha pratik hale gelmektedir.

Merken Folyo Sökücü hakkında daha detaylı bilgi öğrenmek için http://www.okcreklam.com.tr/urunlerimiz/folyo-sokucu/

Transfer Folyo Uygulama

By | Genel | No Comments

Kaliteli ve aynı zamanda yüksek çözünürlüklü baskı projelerinde renklerin daha canlı görünmesi için kaliteli bir folyoya sahip olmak kadar folyonun zeminde aynı şekilde görünmesi için uygulama işleminin düzgün yapılması büyük önem taşımaktadır.

Folyo üzerindeki kırılmalara ve oluşabilecek hava boşluklarına karşı özel üretilen Birken Keçeli Ragle’nin hassas keçesi ile bu sorunları ortadan kaldırmanız mümkün olmaktadır.

Transfer folyo uygulama işlemlerinde kullanılan raglenin kalitesi, yaptığınız işin kalitesini ortaya koymakta büyük bir faktör konumunda. Zira yanlış ragle seçimi ile raglenin üzerine yapışan tozlar nedeniyle yüksek maliyetli folyoyu çizebilmeniz olası bir durumdur.

Oluşabilecek bunun gibi aksaklıklar harcadığınız emeği yok edebilir. O nedenle folyo uygulamada gerekli önlemleri almak adına toz tutmayan Birken keçesi ile tanışın!

Kloroform Nerede Satılır?

By | Genel | No Comments

Pleksiglas Yapıştırıcı diğer adıyla kloroform nerede satılır? Açıkhava reklam sektöründe sıkça kullanılsa da adından bihaber yaşayan onlarca insan var. Bu tip ürünlerin nerede satıldığını bilmiyorsanız yardım almanız da çok olası olmuyor.

Genel olarak reklam atölyelerinde pleksi yapıştırmak için kullanılsa da ham maddesinden eter elde edilmektedir. Bu nedenle pleksiglas yapıştırıcılara ilaç denildiği de duyulmaktadır.

Ragle Nerede Satılır?

By | Genel | No Comments

Açıkhava reklam dünyasında hemen her atölyede en az bir tane bulunan ragle nasıl temin edilir? Ragle nerede satılır?

Oldukça sık tüketilen ve gerekli olan bir araç olduğundan dolayı reklam malzemesi satan her toptancıda ragle bulmak mümkündür.

Ragle çeşitlerine ve kullanım amacına göre kendi içerisinde farklılık göstermektedir. Keçeli, plastik, saf keçe, alüminyum, teflon vb.

En fazla kullanılan ragle türü keçeli ve plastik ragledir. OKC Reklam Türkiye’nin en büyük ragle üreticisi olarak Birken Keçeli Ragle’yi tavsiye etmektedir.

Baskı Makinesi Kafa Temizleme

By | Genel | No Comments

Geniş format dijital baskı makinesi kafaları temizlerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Açıkhava reklam sektöründe internet üzerinde bilgilendirici kaynaklar az olduğundan dolayı sektörde geleneksel yöntemler uygulandığı görülmektedir.

Küçük reklam atölyelerinde görülen yanlış uygulamalar sonucu makinelerin ömrü kısalmış olmakla birlikte ortaya kötü neticelenmiş sonuçlar çıkmaktadır.

Birkaç çalışma bastıktan sonra baskı makinesinin kafalarında boya kalıntıları birikmeye başlar, bunun sebebi mikron büyüklüğündeki deliklerden püskürtülemeyen mürekkeplerdir ve kullanılan mürekkebe göre değişiklik göstermesi doğaldır.

Böyle bir durum yaşandığında makinenin ömrü için baskı işlemine devam etmek yerine microfiber beze bir miktar solvent döküp baskı kafasının altını temizlemek en iyi seçenek olacaktır.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kullanılan bezdir. Zira normal bez kullanımında baskı kafasının arasında bezden kopan mikro kıllar olması olasıdır. Bu durum baskı kafasının tekrar tıkanmasına yol açacağı gibi daha kötü sonuçlar da doğurabilir.

Merken Microfiber Kafa Temizleme Bezi tüy dökmeyen materyalden yapıldığından dolayı sektörün büyük kısmı microfiber bezi tercih etmektedir. Ayrıca içerisindeki mikro tüyler ile en ufak mürekkep kalıntılarını dahi temizler ve hassas baskı kafasına hiçbir zararı olmamaktır.

Şeffaf Kutu Harflerin Yapıştırılması

By | Genel | No Comments

Açık hava reklam sektöründe en fazla kullanılan materyallerden biri olan pleksiglas ile kutu harf yapımı oldukça yaygındır. Özellikle şeffaf pleksiglas levhalar ile çalışırken önemli noktalardan birisi de bağlantı noktalarının düzgün görünmesidir.

Zira ışıklı kutu harf yapıldıktan sonra içerideki ışığın köşelerdeki lekeleri belli etmesi kaçınılmazdır. Bunu önlemek adına pleksi levha yapıştırma işlemlerinde İz Bırakmayan tercih edilmeli ve müşteriye temiz görünüm sunulmalı.

Kutu Harf Nasıl Yapıştırılır?

By | Genel | No Comments

Kutu harf birçok tabelacının yaptığı işlerden biri, son zamanlarda ülkemizde giderek yaygınlaşan kutu harf tabelalarında birçok malzeme kullanılmaktadır. Yine en yaygın olanlardan biri de akrilik pleksiglastır.

Pleksiglas levhalarını lazer CNC makinesinde kesip kutu harfe uygun hale getirdikten sonra yapıştırma işlemlerine geçilmektedir.

Yapıştırma işlemleri için birçok yöntem kullanılmakla beraber en sağlıklı olanı kloroform ile yapıştırmaktır.

Bilinenin aksine kloroform aslında bir yapıştırıcı değil, bir çözücüdür.

Bu sayede pleksi levhaları arasında eriyerek parçaları birbirine kaynatır. Böylece en sağlam birleşme gerçekleşmiş olur.

Merken Pleksiglas Yapıştırıcı en hızlı eriyen kloroform olma özelliği ile kutu harflerinizi sağlam şekilde tutacaktır.

Translate (Auto)