Give your website a premium touchup with these free WordPress themes using responsive design, seo friendly designs www.bigtheme.net/wordpress

Pleksi Nasıl Yapıştırılır?

By 11 Aralık 2018 Genel No Comments

Pleksi nasıl yapıştırılır?

Akrilik pleksi yapıştırmada dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kutu harf ve stand yapımında kullanılan en büyük yardımcılardan biri olarak kabul edilen kloroformun kullanım alanı çok geniş olduğu gibi önemli bir yardımcı konumundadır.

Reklam sektöründe gördüğümüz bazı yanlış yöntemler bulunmaktadır, bu konuda internet üzerinde fazla kaynak bulunmadığından, hizmet kalitesinin artmasına yardımcı olmak için sizlere adım adım pleksi yapıştırmanın püf noktalarını anlatacağım.

 

Pleksi Nasıl Yapıştırılır?

Yapıştırma işlemine başlamadan önce akrilik pleksi parçalarının lazerle kesildiğine emin olun, lazer kesimli olmayan akrilik pleksi parçaları tam yapışma sağlayamaz.

1.Adım. Pleksi parçalarını temizlemek

Temizlenmemiş pleksi parçalarının arasında elbette toz birikir ve bu iyi yapışmasını engeller. Bunu engellemek için yapıştırmadan önce nemli bir bezle tozlardan arındırılması gerekir.

 

2. Adım. Parçaları sabitleme

Pleksi parçalarının nasıl yapıştırılması isteniyorsa o şekle getirilmesi gerekir. Küçük işlerde basitçe elinizle tutup sabitleyebilirsiniz, parçalar büyüdükçe bant yardımıyla tutunmalarını sağlamak pratik bir yöntem. Bant, işkence aparatı görevi görerek hareket etmelerini engeller.

 

3. Adım. Yapıştırıcı enjekte etme

Lazer kesimli akrilik pleksilerde en iyi tutunmanın sağlanması için pleksi parçaları arasına enjektör yardımıyla yapıştırıcı sürmek gerekir. İğnenin sivri ucu sayesinde ince kenarlara kadar yapıştırıcının akması sağlanır. Burada önemli nokta iğneyi parçaların arasına sokmamaktır. Kloroform ince bir kimyasal sıvıdır ve siz pleksi parçalarının birleşme kenarına teğet olarak uygulama yaparsanız kloroform parçaların arasına sızacaktır.

 

4. Adım. Yapışmasını bekleme

Beklemek diyoruz fakat kloroform uçucu bir yapıya sahip olduğu için hızlı tepkimeye girer. Uygulamadan 30 sn sonra yapışma belirtisi gösterir, parçaları yerinden oynatmadıkça 3 dk içinde tutunma sağlar. Tam tutunma için 3 saat geçmesi gerekir. Yapıştırdıktan sonra ilk 30 sn beklemek önemlidir.

 

5. Adım. Kontrol

Yapıştırılan yüzeyleri gözle kontrol edip sağlamlığından emin olunmalıdır.

 

Pleksiglas yapıştırma uygulamasında en iyi performansı almak için Merken Pleksi Yapıştırıcı kullanmanızı öneririz.

Leave a Reply

five − four =